SAFE Streaming approaches for Europe

S naším německým partnerem – Universitou Paderborn jsme zahájili projekt SAFE: Streaming approaches for Europe.

Partnery projektu kromě Jazykové školy Zebra jsou německá technologická společnost Ingenious Knowledge GmbH a španělská škola CEIP Tomás Romojaro.

Podrobné informace o projektu jsou k dispozici na webové stránce projektu: SAFE | Streaming approaches for Europe (eduproject.eu)

Projektový meeting ve Španělsku - únor 2022

21 a 22.2.2022 jsme se poprvé sešli osobně na projektovém meetingu ve Španělsku. Kvůlu pandemii první meeting proběhl v červenci 2021 online, takže nyní šlo o první společné setkání a projekt to posunulo mílovými kroky dopředu. Jednak jsme si mohli vyzkoušet novou technologii, do které nás zaškolil německý kolega Rasmus Pachuel, a také jsme naplánovali další kroky. Na naší straně půjde o malou sérii setkání s našimi rodilými mluvčími, které budeme streamovat prostřednictvím technologie OBS Streamlabs a Twitch. Bude to pro nás všechny nová zkušenost a věříme, že výsledkem bude příjemné a poučné setkání s našimi lektory pro naše studenty.

Projektový meeting v Chrudimi - červen 2022

Druhé osobní setkání našeho projektového týmu proběhlo 28. a 29.6.2022 u nás v Chrudimi. Atmosféra byla již uvolněnější, protože jsme se navzájem už znali a také polevila covidová vlna. Během meetingu jsme si detailně prošli úkoly jednotlivých partnerů a také natočili propagační videa projektu.

Konference pro učitele základních škol v hotelu Jezerka na Seči

Naším úkolem bylo představit výsledky projektu učitelům základních škol. Pozvali jsme tedy učitele škol, se kterými spolupracujeme, 9.11.2022 do hotelu Jezerka na Seč. Tento hezký den jsme věnovali prezentaci různých technologiíí a aplikací, které lze ve výuce pužívat. Věříme, že jsme učitelům přispěli novými znalostmi a rozšířili jejich přehled o světě technologií. Bylo to velmi milé setkání, děkujeme !

Projektový meeting v Kolíně nad Rýnem v Německu - únor 2023

Projekt SAFE se přiblížil ke svému konci a zakončili jsme ho 7. - 9.2.2023 na posledním projektovém meetingu v Německu v Kolíně nad Rýnem. Nyní jsou výsledky projektu veřejně dostupné na stránce https://safe.eduproject.eu.

Tento projekt nás naučil mnoho nového, poznali jsme nové technologie a také způsob, jak evropské projekty řídí velká a zkušená univerzita. Jsme rádi, že jsme měli příležitost se tohoto projektu účastnit.